Które alkohole mają najmniej kalorii?

Obecnie wzrasta troska o utrzymanie zdrowej wagi i dbanie o linię, ale nie powinno to być przeszkodą, aby cieszyć się miłym drinkiem w weekendy i dzielić się nim z przyjaciółmi. Należy jednak uważać na to, jaki rodzaj alkoholu wybrać, ponieważ istnieją takie, które mogą mieć nawet o wiele więcej kalorii niż talerz jedzenia, nawet jeśli to, co spożywasz, jest płynne.

Kalorie i napoje destylowane:

Destylaty takie jak wódka czy whisky zawierają więcej kalorii niż piwo i wino, właśnie ze względu na stężenie alkoholu: im więcej alkoholu, tym więcej kalorii. Dlatego napoje o wyższej zawartości alkoholu, takie jak koniak, rum, gin, whisky, tequila lub podobne mają więcej kalorii.

Z drugiej strony, koktajle również zawierają dużo kalorii, nawet więcej niż napoje destylowane, ponieważ dodaje się do nich cukier lub soki, co powoduje znaczny wzrost zawartości kalorii. W rzeczywistości, w niektórych przypadkach mogą być uważane za prawdziwe bomby kaloryczne. Na przykład pisco sour ma 349 kalorii.

Kalorie w winie:

W przypadku wina, czerwone wino ma trochę więcej kalorii niż białe wino – 71 kcal na 100 ml, jednak ten napój oferuje wysoki wkład przeciwutleniaczy polifenoli, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się w naszym ciele, a także zawiera wiele innych korzyści.

Kalorie w winie musującym:

Wino musujące zawiera 68 kcal na 100 ml, ma około 9% etanolu i ponad 85% zawartości wody, więc jest to również dobra opcja przy wyborze rodzaju alkoholu o niskiej zawartości kalorii. Na rynku istnieją różne rodzaje win musujących, będąc extra brut lub brut nature – jedno z najlepszych, ponieważ ma mniej niż 6 gramów cukru na litr i to jest powód.

Podsumowując:

a) Wśród napojów alkoholowych o mniejszej ilości kalorii znajdziemy:

Cydr (40 Kcal na każde 100 ml).

Piwo (45 Kcal na 100 ml) Jesteś smakoszem piwa? Poznaj więcej właściwości zdrowotnych tego popularnego trunku.

Wina musujące (68 Kcal na 100 ml)

Wino (71 Kcal na 100 ml)

b) Wśród napojów alkoholowych o większej ilości kalorii znajdziemy:

Pisco Sour (więcej niż 300 Kcal na 100 ml)

Piscola (więcej niż 300 Kcal na 100 ml)

Rum (więcej niż 300 Kcal na 100 ml)

Wódka (więcej niż 300 Kcal na 100 ml)

Whiskey (ponad 300 Kcal na 100 ml)